Cell-Free DNA BCT Streck Fusion2

Od začiatku mesiaca Júl 2017 prináša spoločnosť Streck vynovenú verziu Cell-Free DNA BCT odberových skúmaviek za Cell-Free DNA BCT Fusion2, pri ktorých nahrádza sklo za špeciálny plastový materiál. Fusion2 skúmavky majú výrazne lepšie chemické a fyzikálne vlastnosti. Sklenené skúmavky Streck, ktoré ste boli zvyknutý nakupovať budú dostupné len do konca decembra 2017, následne budú plne nahradené verziou Fusion2. Porovnávacia štúdia Cell-Free DNA BCT Fusion2 a Cell-Free DNA BCT Streck tubes k nahliadnutiu:

VIAGENE - exkluzívny distribútor Streck produktov

Od 1. júna 2017 sa spoločnosť VIAGENE s.r.o. stala exkluzívnym dodávateľom celej rady stabilizačných produktov spoločnosti Streck Inc. vrátane Cyto-Chex BCT, odberových stabilizačných skúmaviek pre prietokovú cytometriu, Cell-Free DNA BCT, Cell-Free RNA BCT a Cell-Free DNA Urine. Naše snahy k distribúcii viedli k pomoci našim zákazníkom, ktorí doposiaľ nakupovali tovar priamo z USA, aby sa vyhli problémom spojeným s preclievaním tovaru, a aby mohli komfortne nakupovať tieto produkty bez náročných administratívnych úkonov a bez prípadných zdržaní pri preclievaní tovaru.

Ponúkame NGS servis od izolácie DNA až po výsledok

Okrem komerčných NGS kitov ponúkame našim zákazníkom možnosť objednať si NGS servis, ktorý zahŕňa izoláciu DNA z periférnej krvi, prípravu knižnice, sekvenovanie vzorky na Illumina a vyhodnotenie dát našimi bioanalytikmi. Takýto servis odporúčame pracoviskám, ktoré majú zaujímavé vzorky (univerzitné štúdie alebo ojedinelé klinické prípady) resp. nemajú možnosť zakúpiť si NGS zariadenie.

NOVINKA! NGS leukémia panel, príprava knižnice len 7 hodín

Do nášho portfólia NGS pribudol nový Leukémia panel so 62 génmi, ktoré sú priamo zodpovedné za rozvoj myeolidných malignít ako AML, MDS, ale aj chronické myeloproliferatívne ochorenia. Súpravy sú validované na platformu Illimuna MiSeq a HiSeq pričom príprava knižnice trvá len 7 hodín. Bioanalýza ku všetkým našim NGS panelom je poskytovaná zdarma s doručením do 48 hodín.  Naše kity ponúkame v dvoch variantoch CE IVD a RUO.

Informácie k Leukémia panelu na stiahnutie:

Kanadská spoločnosť TCAG končí s výrobou BAC klonov

V januári 2017 oznámila kanadská spoločnosť TCAG postupné ukončenie výroby RP11 BAC a konfirmačných sond. Vďaka nášmu obchodnému partnerovi EmpireGenomics ponúkame náhradu všetkých produktov BAC klonov pre slovenských ako aj českých zákazníkov. Naše sondy sa predávajú v 10 testovom balení v piatich farebných prevedeniach, pričom spoločnosť EmpireGenomics využíva ako hlavný zdroj UCSC genómovú databázu a to od roku 2006.  Pre jednoduchšie vyhľadávanie Vašej sondy ponúkame VYHĽADÁVAČ BAC.

Ponúkame viac ako 20.000 FISH sond

Hľadáte FISH sondu, ktorú neponúka žiadna iná spoločnosť na svete? Máte konkrétne požiadavky ako by mala Vaša sonda vyzerať? Potrebujete konkrétnu farbu sondy? Z nášho FISH portfólia Vám ponúkame viac ako 20 tisíc sond, ktoré sú podložené viac ako 230 publikáciami v renomovaných časopisoch. Stačí kliknúť na VYHĽADÁVANIE a nájsť tú správnu sondu, ktorá spĺňa Vaše požiadavky.

Nenašli ste konkrétnu sondu resp. potrebujete vyrobiť sondu na mieru? Neváhajte nás kontaktovať.

Dopĺňame FISH portfólio o PD-L1 (CD274) sondu

Je našou snahou prinášať a dopĺnať produkty pokrývajúce aktuálne požiadavky laboratórií tak, aby sme držali krok s najnovšími trendami v laboratórnej diagnostike. Naša spoločnosť od októbra 2016 ponúka svojim zákazníkom FISH sondu PD-L1 (CD274) určenú na detekciu amplifikácie génu PD-L1. Tento gén je terapeuticky významným práve pre diagnostiku nemalobunkového karcinómu pľúc, rakoviny hrubého čreva, močového mechúra, žalúdka ako aj karcinómu prsníka. Naša FISH sonda sa štandardne predáva vo farbe Orange, sondu si však môžte personalizovať a vybrať si ďalších FITC (Red, Green, Gold a Aqua). Detailné informácie k sonde nájdete TU.

Ponúkame už 15 CE IVD kit pre Next Generation Sequencing

Next Generation Sequencing je v poslednom období čoraz častejšie využívanou metódou pri mapovaní tak závažných ochorení akými sú onkologické, ale aj neurologické, kardiovaskulárne, metabolické a mnohé ďalšie ochorenia. Sme hrdí, že na slovenský aj český trh prinášame vysoko kvalitné produkty španielskej spoločnosti Sistemas Genomicos, ktorej história sa píše od roku 1998 a kedy táto spoločnosť bola pionierom v oblasti sekvenovania ľudského genómu. Dnes sa môže pochváliť veľmi širokým portfóliom produktov, v ktorom už dnes ponúka 15 celosvetovo využívaných CE IVD kitov v laboratórnej a následne klinickej praxi. K našim testom v cene kitu ponúkame už aj bioanalýzu s vyhodnotením do 48 hodín.

Aktuálny prehľad NGS panelov:

Novinka v diagnostike Celiakie

Spoločnosti VIAGENE s.r.o. podarilo začiatkom roka 2016 spustiť prvé vyšetrenia Celiakie pomocou RT-PCR na slovenskom trhu. Vďaka tomuto ojedinelému testu je možné vyšetriť najdôležitejšie alely DQ2 a DQ8 zodpovedné za vznik tohto ochorenia ako aj DR4, ktorá je asociovaná s ďalšími autoimunitnými ochoreniami a to za menej ako 1,5 hodiny. Kit spĺňa požiadavky Referenčného centra pre HLA na základe EKK. Okrem toho sme naše portfólio doplnili o HLA-B27 ako aj Laktózovú intolernaciu (polymorfizmus pre Európsku a Arabskú populáciu).

Prinášame náhradu za BlueGnome Illumina pre Slovensko a Českú republiku

V spolupráci s renomovanou americkou spoločnosťou EmpireGenomics prinášame na trh BAC klony z knižnice RPCI-11 a RPCI-23 ako plne adekvátnu náhradu za BlueGnome spoločnosti Illumina, ktorá ukončila ich výrobu. Každý klon je možné personalizovať čo znamená, že je možné si vybrať jednu z piatich farieb svetelného spektra (Aqua, Red, Green, Orange a Gold). Pre viac informácií kliknite TU.

Personalizovaná FISH diagnostika na mieru

V spolupráci so spoločnosťou Empire Genomics prinášame na slovenský a český trh možnosť vytvorenia si vlastnej FISH sondy, pripravenej podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka. Okrem toho ponúkame WCP tzv. celochromozómové sondy s ich využitím na identifikáciu špecifických chromozómov, aberácií a k identifikácií markérových chromozómov v postnatálnej a nádorovej cytogenetike, ako aj pri detekcii mutagénnych účinkov žiarenia a chemikálií. Spoločnosť Empire Genomics ponúka množstvo ďalších produktov pre rad molekulárnych a cytogenetických vyšetrení, akými sú cytogenetické médiá pre in vitro kultiváciu buniek plodovej vody, choriových klkov ako aj hematopoetických buniek kostnej drene a periférnej krvi.

QF PCR v prenatálnej diagnostike s vyhodnocovacím softvérom zdarma

Je pre nás potešením prinášať na trh kvalitné produkty na prenatálnu diagnostiku QF-PCR označené známkou kvality ISO od švédskej spoločnosti CyberGene AB. V ponuke máme súpravy na analýzu aneuploidií chromozómov 13, 18, 21, X a Y, taktiež testy na analýzu trizómie chromozómov 15, 16 a 22. Okrem toho ponúkame testy na analýzu mikordelécii chromozómu Y (AZFa, AZFb, AZFc) a terminálnu deléciu. Všetky testy boli vyvinuté pod taktovkou EAA/EMQN a sú plne kompatibilné so sekvenátormi ABI (ABI310, ABI3100, ABI3130, ABI3730, ABI3500). Ku všetkým testom ponúkame ZDARMA vyhodnocovací softvér na uľahčenie vyhodnotenia analýz.

VIAGENE oficiálnym partnerom nemeckej spoločnosti Sarstedt

Spoločnosť VIAGENE s.r.o. sa stala oficiálnym obchodným partnerom nemeckej spoločnosti Sarstedt na slovenskom trhu, čím rozšírila svoju ponuku o vysoko kvalitné plasty a spotrebný materiál pre všetky segmenty IVD ako aj pre vedu a výskum. Aktuálny katalóg produktov k nahliadnutiu k dispozícii TU.

Chcete nás kontaktovať?